Національно-патріотичне виховання


День пам'яті та примирення 2024


8 травня 2024 року для здобувачів освіти перших курсів у коледжі була проведена онлайн година спілкування з теми: «1939 - 1945. Пам'ять єднає покоління», присвячена вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни. Студенти одержали інформацію стосовно причин початку, характеру, розгортання Другої світової війни. Особлива увага була звернута на розгортання радянсько-німецької війни та роль України у перемозі над нацизмом. Також було наголошено на загальносвітовому значенні цих подій у процесі формування історичної памяті народів. Захід провела: викладач суспільно-економічних та гуманітарних дисциплін – Світлана Віталіївна Чумак.





ЧОРНОБИЛЬ: МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ І МАЙБУТНЄ


23 квітня п.р. у коледжі проведена година спілкування «Дзвони Чорнобиля» до Міжнародного Дня Землі та Дня Чорнобильської трагедії для здобувачів освіти відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» під керівництвом викладача біології Н.І. Гладкої.

Наголошено, що цей день вкотре нагадує всім нам про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним.

Учасники заходу вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, низько схилили голови перед тими, хто віддав своє життя та відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловили слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Нехай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.











Наша сила – у єдності!

18 березня 2024 року здобувачі освіти та педагогічні працівники коледжу долучились до просвітницького онлайн-західу до Дня створення Української Центральної Ради. Захід скерований на ознайомлення учасників із етапами становлення першого українського парламенту – Центральної Ради, а також особливостями сучасного українського парламентаризму та функціонування Верховної Ради України. Організатор: Освітній центр Верховної Ради України.



   



Нескорений Крим

 05 березня 2024 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка були проведені інформаційні години щодо вшанування Дня спротиву Автономної Республіки Крим та Севастополя. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цих історичних подій, дізналися про наслідки поширення російської пропаганди та діяльності російських військових у 2014 році. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України. 






Тарас Шевченко – славетний син України



9 березня в Україні відзначили 210-ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

Для здобувачів освіти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка проведені цикл тематичних заходів до 210-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка: літературна година «Дорогами великого Кобзаря», бібліотечні читання «Поетичні хвилини з Шевченком», книжкова виставка «Тарас Шевченко – класик української літератури» у бібліотеці коледжу, випуск стінної газети «З думою про Кобзаря» у фойє коледжу.

Поезія Тараса Шевченка стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців задля щасливого мирного майбутнього України!









 





















Єднаймо душі словом Кобзаря!

У березні 2024 року Україна відзначає 210 років від дня народження Тараса Шевченка – великого українського поета, художника, громадського діяча.

З 04 по 09 березня п.р. проводиться всеукраїнський захід, присвячений пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря!» у форматі флешмобу у соціальній мережі «Фейсбук». Організатори: Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І. Литвиненка долучився до флешмобу. Здобувачкою освіти Ангеліно Дем’яненко представлена авторська поезія про Тараса Шевченка.

Хештег #НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря


                                              










Мої улюблені поетичні рядки

28 лютого 2024 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка для здобувачів освіти проведена літературна година «Мої улюблені поетичні рядки».

Мета зустрічі – ознайомити здобувачів освіти з видатними українськими поетами; навчити захоплюватися художнім словом, відчувати його красу; допомогти зрозуміти справжні цінності у людському житті; виховати любов до рідного слова, рідного краю; сформувати активну життєву позицію.

На заході звучали вірші Л. Українки, Т. Шевченка, І. Франка, В. Симоненка, Л. Костенко, Ю. Іздрика, С. Жадана, Т. Семенченка….


Проникливо прочитали здобувачі освіти власну поезію: Михайленко Д., Луцик Я., Приходько К. (Тереняк Я.) відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». Студентка Ангеліна Дем’яненко презентувала присутнім на заході свою збірку віршів. 


                                                                                                             
Музичною оздобою заходу став виступ гітаристів. 


Відповідальні за проведення літературної години: Довгопола І.М., Чорна Г.О, викладачі української літератури.

Виховуючи підростаюче покоління, як частину свого великого українського народу – це є запорука нашої Перемоги! Плекаймо, розмовляймо, бережемо свою рідну мову!












Небесна Сотня. Герої нашого часу

     

    21 лютого 2024 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено виховний захід до дня вшанування Пам'яті Героїв Небесної Сотні викладачем гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. Впродовж заходу було розглянуто основні причини Революції Гідності, перебіг та наслідки. Окремо було наголошено на трагічності подій, пов'язаних із загибеллю українців, яких нині занесено до Небесної Сотні. 

На заході увічнили людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанували подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 Здобувачі освіти разом з викладачем Чумак С.В. долучились до онлайн  заходу-реквієму в рамках Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні, який організовано та проведено Науково-методичним центром ВФПО спільно з бібліотекою ВСП «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України».

    

 


 

День єднання України 2024

 У п'ятницю, 16 лютого, в Україні відзначають молоде державне свято – День єднання, започатковане Президентом України Володимиром Зеленським у 2022 році. В умовах війни це свято набуло особливого сенсу. Українці мають показати усьому світові, що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все будуть відстоювати свої незалежність  і майбутнє.
16 лютого 2024 р. у коледжі проведені цикл заходів в академічних групах, присвячених   Дню єдності в Україні, які провела викладач дисциплін суспільно-економічного і гуманітарного циклу – Марина ЧЕРКУН.




Вітаємо із Днем єднання! Бажаємо, щоб усі ми – українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами – були здоровими, рішучими та вмотивованими! І нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи!


Герої Крут: пам'ять через віки



   29 січня щорічно в Україні вшановується пам’ять Героїв Крут. У зв’язку із цією подією 29 січня 2024 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено інформаційний дайджест, присвячений пам’яті, загиблих 300 студентів у роки Української революції 1917-1921 років, які були розстріляні більшовицькими військами на залізничній станції «Крути».
У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися факти, які розкривають героїчний подвиг українського юнацтва, які стали на захист своєї Батьківщини. Особливу увагу було приділено патріотичній складовій цих подій.




Вшанування пам’яті жертв Голокосту в Україні

\



 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року. У цей день, День скорботи і пам’яті, ми прагнемо співчувати цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост.
Маючи таке потужне застереження, як пам’ять про Голокост, потрібно віднайти нові підходи для збереження цієї пам’яті живою, для поширення правди про геноциди, щоб уникнути їх нового й нового повторення.  




25 січня 2023 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведений урок-реквієм «Злочин проти людяності… Нам не забути», присвячений вшануванню пам’яті жертв Голокосту в Україні та світі. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. здобувачі освіти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися значення поняття «Голокост», розкрито складові цього злочину проти людства часів Другої світової війни. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України. 

                                      

                           День Соборності України

Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об'єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності.
Метою Живого Ланцюга Соборності є нагадати українцям про визначні дати в історії української державності – 22 січня 1918 року, коли Центральною Радою було прийнято IV Універсал, та 22 січня 1919 року, коли відбулося об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну державу. Це є свідченням того, що саме українці є творцями власної держави.
Ця традиція живе й нині, живий ланцюг став справжнім символом національної єдності та бажання будувати спільне майбутнє. Люди в інших країнах також приєднуються до цієї акції, виражаючи підтримку та солідарність з Україною.




22 січня 2024 року у  Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені цикл лекцій «Лише в єдності наша сила, а згуртованість – запорука перемоги» до 105-ої річниці відзначення Дня Соборності України. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти отримали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися історичні умови прийняття та підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР у 1919 році, ознайомилися із основними політичними діячами. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України.
Дорогі друзі! З Днем Соборності України! Нехай любов до рідного краю об'єднує нас, допомагає йти до перемоги та процвітання соборної незалежної демократичної могутньої єдиної України. Миру та добробуту!

Ми всі – одна сім’я,

Єдина ми родина,

Мільйони різних «Я»,

А разом - Україна!




Успіхи досягаються не однією людиною, а цілою сукупністю осіб


 13 грудня 2023 р. у коледжі проведена відкрита година спілкування, присвячена видатному українському хірургу, науковцю – Овксе́нтію Трохи́мовичу Богає́вському (25.12. 1848 – 05.121930для здобувачів освіти відділень за спеціалізаціями «Лікувальна справа» та «Сестринська справа», яку організували куратори груп: Олена МЕЛЬЧЕНКО та Інна ДУХНЯК. 



 Під час заходу студенти дізналися багато цікавого з історії заснування Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В. І. Литвиненка, який у 1904 році називався Кременчуцькою акушерсько-фельдшерською школою. Засновником школи і її першим керівником став Овксентій Трохимович Богаєвський – талановитий лікар-хірург, доктор медицини, громадський діяч, керівник Кременчуцької земської лікарні, ініціатор створення Товариства кременчуцьких лікарів та Почесний Громадянин міста Кременчука. Цей видатний лікар присвятив своє життя медицині, був членом міжнародних медичних конгресів у Берліні (1890 р.), Парижі (1900), вивчав захворювання підшлункової залози, опрацьовував проблеми воєнно-польової хірургії. У 1885 р. вперше в Україні виконав вдалу гастростомію при раку стравоходу, а у 1888 р. – резекцію шлунка при раковому захворюванні з віддаленим позитивним результатом. Також Овксентій Трохимович був одним із перших, хто виконав операцію Талька при черевній водянці. Будучи талановитим лікарем, він ніколи не забував висловлювати добрі слова на адресу фельдшерів та сестер милосердя, з якими працював пліч-о-пліч. Овксентій Богаєвський неодноразово підкреслював, що успіхи досягаються не однією людиною, а цілою сукупністю осіб.  




Здобувачі освіти із задоволенням переглядали світлини, що ілюстрували період заснування коледжу, поринаючи в інформацію про наш заклад освіти та історію міста Кременчука.




                                     Захід відвідали: директор коледжу – Світлана МАЛИК, заступники директора з виховної роботи та практичної підготовки – Людмила КОПИЧКО та Наталія ЦВЕЛИХ, завідувачка відділення «Лікувальна справа» – Наталія ЯКОВЕНКО. 


                                   Пам'ять, що рятує: голоси правди

 



        11 грудня п.р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка були проведені тематичні лекції щодо відзначення Міжнародного дня пам’яті злочинів геноциду. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін – Світлани Чумак студенти одержали інформацію щодо значення терміну «геноцид», були розкриті основні правові оцінки цього явища. Окремо було наголошено на найбільшому злочині радянської тоталітарної влади – Голодоморі 1932-1933 років, який визнаний світовою спільнотою як акт геноциду. 




Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання молоді


 29 листопада 2023 р. о 13.00 в режимі прямої трансляції на сторінці Офісу підтримки вченого у соціальній мережі Facebook відбувся перший захід із презентації успішних практик закладами вищої освіти щодо проведення різних видів заходів, проєктів, ініціатив та взаємодій з питань національно-патріотичного виховання.



Викладачі Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка долучились до прямої трансляції заходу та ознайомились з існуючими практиками з національно-патріотичного виховання на рівні різних закладів освіти/наукових установ, сучасними підходами до впровадження цінностей національної свідомості та патріотизму серед різних вікових груп; найкращим досвідом та взаємодією щодо національно-патріотичного виховання, які можуть бути використані для поліпшення програм та заходів.



Пам’ятаємо, єднаймося, переможемо


          У поточному році День вшанування пам’яті жертв голодоморів  припадає на 25 листопада. Гаслом цьогорічного вшанування пам’яті жертв голодоморів є вислів «Пам’ятаємо, єднаймося, переможемо».



20 листопада п.р. для здобувачів освіти других курсів у коледжі проведена година пам’яті – виховний захід, спрямований на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Викладач історії Світлана Чумак надала інформацію стосовно причин масового голоду українського населення, масштабів та кількості загиблих. Особлива увага була звернута на штучний характер цих подій, які створила радянська влада для упокорення українського селянства.


  Викладач запросив студентів долучитись до щорічної Всеукраїнської акції «Запали свічку» щодо вшанування невинно убієнних українців під час Голодомору 1932-1933 років.
21 листопада п.р. здобувачі освіти коледжу під керівництвом Світлани Чумак, викладача історії відвідали віртуальний урок у Національному музеї Голодомору-геноциду.




Заряджені гідністю і жагою свободи


                21 листопада 2023 р. для здобувачів освіти третіх курсів у коледжі була проведена година патріотичної пам’яті, спрямована на вшанування подій Революції Гідності та Свободи, викладачем історії – Світланою Чумак. Студенти одержали інформацію стосовно причин Помаранчевої революції 2004 року та подій Євромайдану 2013-2014 років. Особлива увага була звернута на державотворче значення цих подій для подальшої історії нашої держави.   



Екскурсія в музей

Вільний від навчання час студентська молодь активно присвячує  пізнанню історії України та рідного краю, прагне більше дізнатися про життя, творчість і діяльність кременчужан.

17 листопада п.р. здобувачі освіти групи 3-А (11 кл) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа», за ініціативи куратора навчальної групи Т.Ю. Влох, відвідали Кременчуцький краєзнавчий музей.
У супроводі екскурсовода, студенти ознайомились зі скарбницями краєзнавчого музею; дізналися про заснування Кременчука, про сучасні зміни у житті міста та його мешканців.



   27 листопада українці відзначатимуть 160-ліття від Дня народження відомої української письменниці – Ольги Юліанівни Кобилянської.
        Кураторські години спілкування поза межами закладу освіти завжди радо вітаються молоддю, адже вони є не лише пізнавальними, але й сприяють зміцненню студентського колективу.

 

«Усі мої думки тобі, народе вільний…» 

Ольга Кобилянська



З  творчістю Ольги Кобилянської в нашу літературу ввійшло те, що, за словами Івана Франка та Лесі Українки, умовно можна назвати симфонічною прозою.
13 листопада 2023 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка викладачем літератури Довгополою І.М. були проведені цикл літературних годин «Назустріч долі» у формі вікторини, де студенти відділення «Лікувальна справа» з цікавістю та допитливістю познайомилися з біографією письменниці, дізналися про її захоплення, творчість та особисте життя;. з задоволенням згадували українську письменницю, «гірську орлицю», громадську діячку та важливу постать раннього модернізму в українській літературі – Ольгу Юліанівну Кобилянську. Ольга Кобилянська одна з перших в українській літературі звернулася до змалювання жінок-інтелігенток, які намагалися вирватися з буржуазного оточення. І при всьому тому вона залишалася справжньою жінкою.      У творчості Кобилянської можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми - українці, які ми є і якими повинні бути.  Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, відіграли й відіграють важливу роль у світовій літературі, піднімаючи міжнародний престиж українського художнього слова. 
«Пишучи що-будь, довше чи коротше, я лише одно мала на душі – Україну, ту велику, пишну, пригноблену, сковану, її одну й нічого більше».  
Ольга Кобилянська




ТРАГЕДІЯ БАБИНОГО ЯРУ – В СЕРЦІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ



Впродовж 26 – 28 вересня п.р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка були проведені інформаційні години «Трагедія бабиного яру – в серці українського народу» щодо вшанування пам’яті загиблих у Бабиному Яру. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися катастрофічні наслідки фашистської окупації українських земель у роки Другої світової війни. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України.  



День пам’яті та примирення



 08 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
     Для студентів І курсів у коледжі була проведена година пам’яті, присвячена вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни викладачем дисциплін гуманітарного та соціально-економічного циклу – Світланою Чумак. Здобувачі освіти отримали інформацію стосовно причин початку, характеру, розгортання Другої світової війни. Особлива увага була звернута на розгортання радянсько-німецької війни та роль України у перемозі над нацизмом. Також було наголошено на загальносвітовому значенні цих подій у процесі формування історичної пам’яті народів.







ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА…

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
В цьому році виповнюється 209 років від Дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.
9 березня 2023 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка відбулася загальноколеджна година спілкування, присвячена Великому Кобзарю – Тарасу Шевченку. Провела виховний захід Ірина Довгопола, викладач української літератури та зарубіжної літератури.




Студенти із задоволенням згадували життя та творчість видатного українського письменника, мандруючи віртуальними літературними зупинками:
1. Зупинка «Дитинство»;
2. Зупинка «Юність»;
3. «Захоплення письменника»;
4. Зупинка «Заслання»;
5. «Останні роки життя»;
6. Зупинка «Меморіальна»;
7. Зупинка «Голос із минулого»;
8. Зупинка «Музична»;
9. «Сучасний Шевченко».




У творчості Тараса Григоровича можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми – українці, які ми є і якими повинні бути.
Сучасний Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. Він і сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за життя та свободу у своїй рідній Україні.
Тарас Григорович є не тільки геніальним поетом, художником, а й справжнім символом боротьби українського народу. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.
«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»…



«НІ! Я ЖИВА! Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!




Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я маю в серці те,
Що не вмирає!»
Під таким девізом 27 лютого 2023 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка відбулася загальноколеджна година спілкування, присвячена щирій патріотці, знаній письменниці, неординарній особистості Ларисі Петрівні Косач-Квітці. Провела виховний захід Наталя Крикунова, викладач української мови.
25 лютого 2023 року – День Українки.
25 лютого 1871 року (152 роки тому) в Новоград-Волинському народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка.
Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. 

Але світове значення творчості письменниці довго применшували, а образ спотворювали.
За життя не вважали найкращою жінкою-письменницею.
Сучасники дорікали Лесі Українці, що та писала багато драм на ранньохристиянські та античні теми, і вимагали більше творів про українську історію. Але насправді, коли Леся Українка писала про Грецію, завойовану Римом, то під Грецією мала на увазі Україну, а в драмі «Вавилонський полон» говорила про поневолений український народ, який мусить пройти випробування й вистояти. Леся Українка брала історичне тло, але говорила про свій час.
Письменниця також створювала підвалини для входження української культури в європейську: «Леся Українка ‒ найпослідовніше, напряму, без російського посередника, під’єднала нашу культуру до двох засадничих, ціннісних моделей європейської цивілізації ‒ християнства й античності».
Письменниця одна із перших почала виводити українську літературу за межі побутових тем, які часто обмежувалися селом.
Багато подорожувала європейськими столицями.


Просунута європейська інтелектуалка, яка знала більше десяти мов, читала іноземні дисертації, вивчала в оригіналі давні літературні пам’ятки та відкидала культурну «місію» Росії.

 Знамениті «Досвітні вогні» ‒ це не передвісник пролетарської революції, а початок українського національного відродження, говорить літературознавиця Віра Агеєва, а «люди робочі», ‒ про яких згадує Леся Українка у вірші, не тільки робітники на заводах, а й всі, хто просто працює заради цього.
Вона вважала, що Україна та Росія ‒ це вороги, які ніколи не зможуть порозумітися.
У творах Лесі Українки зазвичай сильна жінка долає слабкого, розгубленого чоловіка. Письменниця дала жінкам голос та писала твори із жіночої перспективи: «Леся Українка ‒ не була програмною феміністкою, вона була нею за духом», ‒ говорить літературознавиця Тамара Гундорова.
Леся Українка не була атеїсткою, але шукала свій шлях до Бога.
Зберегла голоси легендарних українських кобзарів.
Климент Квітка та Леся Українка організували експедиції для пошуку та запису українських кобзарів. Саме письменниця анонімно пожертвувала 300 рублів (величезні кошти на той час) і доручила галицькому етнографу та композитору Філарету Колессі записати кобзарів на фонограф. Це був один із перших винайдених способів звукозапису.
Так, завдяки подружжю Квіток вдалося зберегти голоси легендарних українських кобзарів. Частину записів Климент Квітка та Леся Українка зробили самостійно. Існує навіть запис, на якому наймовірніше співає Леся Українка. Його зробив Климент Квітка.
Леся Українка говорила, що не боялася смерті, але найбільше її лякало впасти в маразм. Навіть при смерті вона диктувала матері сюжет нової драми.



У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім.. В.І. Литвиненка повага до державних символів України є пріоритетним елементом національно-патріотичного, громадянського і правового виховання студентської молоді.



 ГЕРБ, ГІМН І ПРАПОР УКРАЇНИ – УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ СИМВОЛИ І СВЯТИНІ

21 лютого 2023 року в закладі освіти проведена загальноколеджна онлайн година спілкування «Герб, гімн і прапор України – українські національні символи і святині».
Мета виховного заходу – виховання молоді на засадах шанування історичної спадщини, народних традицій, культури та рідної мови, поваги до державних символів України, формування почуття свідомого громадянина України.
Виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України є  невід'ємною складовою освітнього процесу.
 
Викладач гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Ігор Валентинович Старосельський надав здобувачам освіти інформацію щодо державних символів України, що є важливим атрибутом сучасної держави, складовою її конституційного ладу. Викладач наголосив, що державна символіка України покликана формувати національну свідомість, громадянську гідність та патріотичні почуття. І тому завданням сучасної молоді є знати і поважати символи своєї держави, свідомо дотримуватися почестей та правил поведінки щодо державних символів під час урочистих, офіційних заходів та  у повсякденному житті.

 

ГЕРБ, ГІМН І ПРАПОР УКРАЇНИ – УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ СИМВОЛИ І СВЯТИНІ

21 лютого 2023 року в закладі освіти проведена загальноколеджна онлайн година спілкування «Герб, гімн і прапор України – українські національні символи і святині».
Мета виховного заходу – виховання молоді на засадах шанування історичної спадщини, народних традицій, культури та рідної мови, поваги до державних символів України, формування почуття свідомого громадянина України.
Виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України є  невід'ємною складовою освітнього процесу.

 

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ


21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану. Окрім українців, жертвами Майдану стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.



20 лютого 2023 року в коледжі серед здобувачів освіти проведені години пам’яті, на яких викладачі розповіли про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшанували пам’ять загиблих під час протестів.


ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ


29 січня в Україні відзначають 105-ту річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Бій під Крутами був оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ ворога. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв Української революції 1917–1921 років, сьогодні став прикладом для захисників України в російсько-українській війні.
У коледжі для здобувачів освіти проведені інформаційні години пам’яті викладачами суспільно-економічних та гуманітарних дисциплін (Чумак С.В., Гавелею В.В.) з використанням в роботі інформаційних матеріалів, розроблених Українським інститутом національної пам’яті до Дня Героїв Крут.




ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ




27 січня щорічно вшановується пам'ять жертв Голокосту. До цієї пам’ятної дати у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено виховний захід, присвячений трагічним подіям винищення єврейського населення у роки Другої світової війни нацистами. У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися факти, які розкривають злочин нацистського режиму проти людяності, було розглянуто розгортання Голокосту на території України. Особливу увагу було приділено значенню Голокосту для формування морально-етичних та толерантних принципів у студентів.




З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ



20 січня 2023 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка було проведено цикл онлайн виховних заходів в академічних групах, присвячених відзначенню Дня Соборності України «Єднання сили й духу українського народу». У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Світлани Чумак студенти отримали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися історичні умови прийняття та підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР у
1919 році, ознайомилися із основними політичними діячами. Окремо було наголошено на сучасному значенні цих історичних подій, важливості для сучасного розвитку України.




ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ



25 листопада 2022 року в коледжі для студентів перших курсів був проведений виховний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України», спрямований на вшанування памяті жертв Голодомору 1932-1933 років. Викладач гуманітарних та соціально-економічних дисциплін С.В. Чумак надала здобувачам освіти інформацію стосовно причин масового голоду українського населення, масштабів та кількості загиблих. Особлива увага була звернута на штучний характер цих подій, які створила радянська влада для упокорення українського селянства. Також було наголошено на проведенні щорічної Всеукраїнської акції «Запали вічку» щодо вшанування невинно убієнних українців під час Голодомору 1932-1933 років.  



З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ 

 



З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ 

 21 листопада 2022 року в коледжі для студентів перших курсів проведено цикл онлайн заходів в рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні. Основне завдання полягало у висвітленні трагічних подій новітньої історії України листопада-лютого 2014 року. Розглянули хроніку подій, пригадали імена загиблих на Майдані під час протистояння із силовиками.

У процесі розповіді викладача гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Чумак С.В. студенти одержали інформацію щодо значення цієї історичної події, дізналися факти, які розкривають героїчний подвиг українського суспільства, яке стало на захист своєї Свободи та Гідності. Особливу увагу було приділено патріотичній складовій цих подій.



Місто як місце пам’яті


06 жовтня 2022 року викладачем української мови Крикуновою Н.М. та викладачем біології Данилейко С.В. було проведено онлайн виховний захід «Місто як місце пам’яті», присвячений місту Кременчуку. Протягом виховної години студенти першого курсу відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» здійснили подорож у минуле рідного містазгадали часи його становлення і розквіту, роки лихоліття і мирної праці.

Викладачі розповіли, що з часів сивої давнини і до сьогодення наше місто зберегло пам'ять про давні племена скіфів, татарські набіги, про широкий Чумацький шлях і про звитяжну боротьбу українців з поляками. Не оминула наше місто і Друга світова війна, під час якої було зруйновано майже всю житлову та промислову інфраструктуру. Але місто відновилося і на сьогодні є одним із найбільших промислових та культурних центрів України.

Під час виховної години студенти також здійснили віртуальну подорож вулицями, дізналися про історію їх розвитку та познайомилися із історичними пам’ятками міста. Допоміг у цьому віртуальний Веб-квест «Моя вулиця, моє місто», який включав в себе запитання про найдавніші архітектурні споруди, площі та парки Кременчука. Згадали студенти також і видатних українських культурних діячів та Героїв, на честь яких були названі вулиці нашого міста.

В процесі обговорення використовувались відеоматеріали із фільмів «Мандруємо вдома» , «Ваніль чи сталь - Кременчук».  


 Григорій Сковорода – український філософ, поет


З 3 по 6 жовтня 2022 року у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка викладачем української літератури І.М. Довгополою був проведений цикл літературних годин спілкування онлайн в академічних групах 1-х курсів відділення «Лікувальна справа» та «Сестринська справа», присвячених творчій та культурно-громадській діяльності Г.Сковороди – українського філософа, поета.

Усе своє життя Григорій Сковорода присвятив пошуку і знаходженню світла духу, пошукам істини. Народившись у бідній родині, він став одним з найосвіченіших людей свого часу, мислителем, письменником, педагогом та музикантом, знавцем античності і середньовіччя.

У творчості Сковороди можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми – українці, які ми є і якими повинні бути.

На межі двох періодів історії українського письменства-давнього й нового височить постать Григорія Савича Сковороди. Те, що залишив він нам у спадок – це цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки поколінь, а його афоризми будуть завжди актуальними.



«Світ ловив мене, та не спіймав»

«Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад»

Г. Сковорода

Вишиванка – символ єдності українського народу

Вишиванка – символ єдності українського народу, національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Українська вишиванка – оберіг людини, символ здоров'я і краси, любові і вірності, щасливої долі і родинної пам'яті.

Сьогодні вишиванка стала використовуватися як патріотичний та культовий одяг, символ української ідентичностіУ залежності від історичного регіону України деталі і тематика орнаменту вишиванок відрізняються. 

29 вересня 2022 року
 в онлайн режимі у коледжі проведена година спілкування «Вишиванка – символ єдності українського народу» серед студентів академічних груп: 4-Б відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа», 3-А та 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа. Організатори заходу: Іванова П.О., Корецька Н.Д., куратори груп.

На годині спілкування студенти ознайомились з історією вишивки, її розвитком, ознаками та особливостями стилів вишивання у різні епохи, що є важливим джерелом вивчення етнічної історії, естетичних поглядів та уявлень.