Інтелектуальне виховання

КРАЇНА КОРОЛІВ І ТРАДИЦІЙ!

25 квітня 2024 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі ім. В.І. Литвиненка за співпраці з Кременчуцькою центральною публічною бібліотекою, зокрема з відділом документів іноземними  мовами, пройшов цікавий та змістовний лінгвокраїнознавчий захід у формі вікторини-подорожі «Країна королів і традицій!». У заході взяли участь здобувачі освіти груп: 1-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» та 1-Б відділення за спеціалізацією «Сестринська справа». Студенти поринули у чарівну атмосферу подорожі до надзвичайної країни Великої Британії, побачили її красу та ознайомилися з історією й географічним положенням.

З цією інформацією здобувачів освіти ознайомили працівники бібліотеки – Олена ПОЧЕПЦОВА та Віра ПІТЕРСЬКА. Надзвичайних емоцій студентам додала вікторина про Великобританію англійською мовою, проведена викладачем іноземної мови Оленою МЕЛЬЧЕНКО. Переможцями вікторини стали: І місце – Ангеліна ДЕМЯНЕНКО, ІІ місце – Катерина ПРИХОДЬКО, ІІІ місце – Ярослава ТЕРЕНЯК.

Переможці вікторини отримали книжки англійською мовою, а всі учасники –  солодощі. Бажаємо студентам успіхів та натхнення у вивченні мови міжнародного спілкування!












ЕКОСОФТ 2024

З 13 по 15 березня 2024 р. на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України відбувся Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт 2024» (Національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2024»). Здобувач освіти групи 3-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» – Альона Власенко презентувала навчальну програму: «Кардіологія. Модульний підхід до вивчення англійської мови за професійним спрямуванням» та отримала диплом третього ступеня. Наукові керівники проєкту: Олена Мельченко, викладач англійської мови за професійним спрямуванням; Павліна Іванова, викладач медичної інформатики; Олена Радченко, технічний редактор.





Віртуальні екскурсії музеями України


13 березня 2024 р. у коледжі для здобувачів освіти проведені віртуальні екскурсії музеями України «Ми досліджуємо Україну» викладачем географії –Мариною Черкун.

Віртуальні музеї є унікальною технологією, яка дозволяє розширити можливості e-Learning  і освіти, зберегти культурну спадщину для нащадків і зробити відвідування будь-кого музею України та світу, природного дива або архітектурного шедевра доступним для всіх людей планети, що мають вихід в мережу Internet.

Обравши віртуальну екскурсію, здобувачі освіти коледжу відвідали такі музеї: історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»; Гетьманську резиденцію Богдана Хмельницького у Чигирині; музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – музей просто неба, розташований в околицях Переяслава; Національний музей народної архітектури та побуту України; просвітницький музей «Мамаєва Слобода», який розташований просто неба з відтвореним архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII сторіччя; Закарпатський музей народної архітектури та побуту – музей просто неба в місті Ужгород; музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького «Шевченківський гай».






Цілюща дія книги

Цілюща дія книги на людину широко використовується лікарями та педагогами. Бібліотерапія є складним поєднанням книговедення, психології та психотерапії.

07 березня 2024 р. для здобувачів освіти відділень за спеціалізація ми: «Лікувальна справа», «Сестринська справа», педагогів, працівників психологічної служби коледжу та працівників бібліотеки відбулась онлайн зустріч з Дафною Максимов Шарон, освітнім психологом, міжнародним експертом по роботі з травмою та посттравмою у дітей та підлітків, керівником міжнародного проекту Хібукі-терапія, Благодійних реабілітаційних центрів допомоги дітям та сім’ї KinderVelt, здобувачем PhD з психології кафедри ПУ ЦІПО ДЗВО «УМО» (Ізраїль).

Мета заходу –  формування у студентської молоді мотивації до читання як психотерапевтичного методу. Організатор заходу: Науково-методичний центр ВФПО. 








Екскурсія в музей

Вільний від навчання час студентська молодь активно присвячує  пізнанню історії України та рідного краю, прагне більше дізнатися про життя, творчість і діяльність кременчужан.


17 листопада п.р. здобувачі освіти групи 3-А (11 кл) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа», за ініціативи куратора навчальної групи Т.Ю. Влох, відвідали Кременчуцький краєзнавчий музей.
У супроводі екскурсовода, студенти ознайомились зі скарбницями краєзнавчого музею; дізналися про заснування Кременчука, про сучасні зміни у житті міста та його мешканців.



Кураторські години спілкування поза межами закладу освіти завжди радо вітаються молоддю, адже вони є не лише пізнавальними, але й сприяють зміцненню студентського колективу.

 

 

День науки в Україні

 

20 травня 2023 року вся прогресивна спільнота відзначає День  науки в Україні. Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – основа економічного зростання держави. Разом з тим, це – основа інтелектуального потенціалу нації, запорука її майбутнього.
На базі Кременчуцького медичного фахового коледжу
імені В.І. Литвиненка працює студентське наукове товариство «In spe!» під керівництвом Інни Чечель, викладача терапії. Завдання наукового товариства – об’єднати студентську наукову спільноту для пошуку шляхів наукових досліджень та інтеграції до всеукраїнського та світового дослідницького простору.
Переконані, що молоді талановиті науковці разом з корифеями науки докладатимуть зусиль для розвитку науково-технічного потенціалу Полтавського краю, збагачуватимуть скарбницю вітчизняних досягнень.
Щиро вітаємо з Днем науки! Бажаю міцного здоров’я, творчої наснаги, нових відкриттів та звершень задля добробуту українського народу, в ім’я процвітання України.


 

Італія  – країна натхнення!

03 травня 2023 р. у затишній залі бібліотеки Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка відбувся інтегрований захід про одну з найкрасивіших країн Європи – Італію. Подорож-вікторина проведена за співпраці з Комунальним закладом культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека».  Представники сектору літератури іноземними мовами – Людмила ВЕЛИКОТРАВ та Олена ПОЧЕПЦОВА  розповіли багато цікавої інформації про міста Італії  – Рим, Неаполь, Венецію, Верону та ін., про особливості культури, мистецтва та науки цієї дивожної країни.
Студенти груп другого та третього курсів відділення за спеціалізацією «Стоматологія ортопедична» із задоволенням взяли участь у вікторині, яку провела викладач іноземної мови – Олена МЕЛЬЧЕНКО. Майбутні зубні техніки продемонстрували високий рівень володіння англійською мовою та виграли цінні призи – книги. Перше місце здобула Валерія РАМЕНСЬКА, друге – Олексій СТАЦЕНКО, третє – Кирило КАТАЄВ. Куратори груп – Михайло РЕПЕЦЬКИЙ та Віра УРМАН  підтримували своїх студентів.
На заході були присутні представники Кременчуцької міської публічної бібліотеки: Наталя Анатоліївна Сизон – заступник директора КМПБ; Ольга Федорівна Чопенко – заввідділом обробки та каталогізування документів КМПБ; Інна Ярославівна Мірошниченко – заввідділом соціокультурноі діяльності; Інна Олександрівна Хмелик – заввідділом обслуговування філії 2.  Дякуємо за плідну багаторічну співпрацю!

          

Творчість, спрямована в ім'я життя і любові до життя

25 квітня 2023 року в академічній групі 2-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» (куратор: Олена МЕЛЬЧЕНКО) був проведений онлайн-літературний портрет «Майстер жарту!» до 140-річчя від Дня народження видатного чеського письменника Ярослава Гашека. Літературний захід відбувся за співпраці з Комунальним закладом культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека». Представники сектору документів іноземними мовами – Олена ПОЧЕПЦОВА та Людмила ВЕЛИКОТРАВ розповіли багато цікавих біографічних фактів про Ярослава Гашека, його творчість, спрямовану в ім'я життя і любові до життя. Студенти мали змогу переглянути відеофрагменти та ознайомитися із особливостями жанру комедії.


 

 

ЛІТЕРАТУРНИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН

З метою формування національної свідомості, шанобливого ставлення до успадкування духовних і культурних надбань українського народу Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 09 березня 2023 року організувала та провела літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. За підсумками Марафону студентки Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка – Мелешко Юлія і Дудник Єлизавета отримали Дипломи.  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівники проєктів: Чорна Г.О., Мельченко О.В., Духняк І.В., Дорогокупля С.М., Дорогокупля А.Л.

 

 

МОВНІ ЗМАГАННЯ


 

23-ій рік поспіль студентська та учнівська молодь Полтавщини бере участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч цей конкурс пройшов 11 лютого онлайн. У ньому взяли участь 156 представників від закладів освіти.
Учасники працювали з тестовими завданнями, писали різножанрові твори.
Відповідно до оновленого Положення про цей конкурс 30% учасників стали переможцями, посівши відповідно І, ІІ чи ІІІ місце. Студентка Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка Олена Жданюк (група 1-Б л/с) посіла почесне 3 місце, отримавши за виконане завдання 29 балів. Науковий керівник: Наталія Крикунова, викладач української мови.

 

 

ВСЕОСВІТА ОСІНЬ – 2022



 Студенти нашого коледжу, за традицією, і цьогоріч узяли участь в олімпіаді з української мови «Всеосвіта Осінь – 2022». Комунальний заклад освіти Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І. Литвиненка потрапив у ТОП-100 Всеукраїнського рейтингу закладів освіти за кількістю переможців, що брали участь в олімпіаді з української мови «Всеосвіта Осінь – 2022», і посів 19 місце. Кількість дипломів І ступеня – 29, ІІ ступеня – 44, ІІІ ступеня – 25, кількість сертифікатів – 105. Викладач: Крикунова Наталя Михайлівна. Батьки студентів отримали Подяки від Всеосвіти.

ПИШАЄМОСЯ ДОСЯГНЕННЯМИ НАШИХ СТУДЕНТІВ!

 




ЕКОБЕЗПЕКА ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ

ЕКОЛОГІЧНОЇ КРИЗИ

27 жовтня 2022 року студенти коледжу взяли участь у Другій Регіональній студентській науково-практичній конференції «Екобезпека людини в умовах глобальної екологічної кризи», яка відбулася на базі Черкаської медичної академії (науково-дослідне товариство студентів та молодих вчених).


Молоді науковці презентували свої студентські наукові роботи:
«Мінеральні води України як чинник мінімізації негативних екологічних впливів на активне довголіття», «Актуальні питання медичної екології як вагомий чинник побудови громадянського суспільства» (з досвіду роботи студентського наукового товариства «In spe!») – Малик А.І., студентка групи група 4-А л/с (11кл.), науковий керівник: Чечель І.Ю.;
«Вивчення екологічного стану біоценозів регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» методами біоіндикації» – Волошина А.Ю., студентка групи 2-Б л/с (9 кл.), науковий керівник: Данилейко С.В.;
«Основні напрямки скорочення викидів парникових газів – шлях до «Нового чистого світу»» – Гасан А.В., студентка групи 4-А л/с (11 кл.), науковий керівник: Тимощук О.І.
За підсумками ІІ Регіональної студентської науково-практичної конференції студенти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка: Малик Агата, Волошина Анастасія, Гасан Ангеліна отримали сертифікати.


 
 

Співпраця з міською централізованою публічною бібліотекою

06 жовтня 2022 року за співпраці з Кременчуцькою міською централізованою публічною бібліотекою, зокрема з бібліотекарями сектору документів іноземними мовами: О. Почепцовою та Л. Великотрав відбувся онлайн захід з теми «Людина, яка розуміє Гоббітів: Джон Толкін», присвячений 130-річчю з Дня народження видатного англійського письменника, поета та філолога другої половини ХХ століття – одного із фундаторів жанрового різновиду фантастики – високе фентезі, найбільш відомого як автор «Володаря перснів», «Гобіта, або Туди і Звідти», «Сильмариліона».


 Учасниками онлайн зустрічі під керівництвом ОЛЕНИ Мельченко стали студенти групи 2-В відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В. І. Литвиненка. Студенти декламували англійською мовою вірші Джона Рональда Руела Толкіна та читали найвідоміші цитати з його творів. Представники сектору документів іноземними мовами розповіли цікаві факти про життя та творчість відомого письменника, показали фрагменти фільмів за мотивами його творів та запросили стати читачами бібліотеки. Захід відвідали: Л.В. Копичко, заступник директора з виховної роботи; Н.П. Яковенко, завідувач відділенням; П.О. Іванова, голова циклової (предметної) комісії  дисциплін загальноосвітньої підготовки.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар