Превентивне виховання

Психолого-педагогічний консиліум

06 та 07 листопада 2024 року в коледжі відбулись психолого-педагогічні консиліуми. Це колективна форма роботи працівників психологічної служби закладу освіти, кураторів навчальних груп, викладачів, адміністрації. Мета консиліуму – це визначення психологічних проблем здобувачів освіти, їх впливу на інтелектуальний та особистісний розвиток, пошук оптимальних шляхів психолого-педагогічного впливу, організація корекційної-розвивальної роботи зі студентами.

Організатори психолого-педагогічного консиліуму: Ірина Подтикан, практичний психолог і Дар’я Князькіна, соціальний педагог, є одними з головних дійових осіб зазначеного заходу; чітко визначили схему організації та проведення заходу.

Психолого-педагогічний консиліум у коледжі організуваний як постійно-діючий орган, склад і діяльність якого регламентується наказом закладу освіти.





Репродуктивне здоровя молоді

23 жовтня 2024 року  в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведена година спілкування з теми: «Статеве виховання: виклики часу, ризики, модель безпеки» для здобувачів освіти перших курсів. Захід провели: Ірина Подтикан, практичний психолог коледжу і Тетяна Битько, лікар акушер-гінеколог Кременчуцького перинатального центру.

Мета години спілкування: поглибити знання здобувачів освіти з проблеми здорового способу життя; формувати уявлення молоді про репродуктивне здоров’я; виховувати почуття цінності відповідального батьківства, свідомого ставлення до власного здоров’я як важливого аспекта створення здорової української нації.

Доповідачі розкрили значення репродуктивного здоров’я в житті людини, вплив негативних чинників на репродуктивне здоров’я та сутність свідомого ставлення до свого репродуктивного здоров’я.

















Туберкульоз – зла риса сучасності


Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом. В Україні цей день визначено як Всеукраїнський день боротьби.

21 березня 2024 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені цикл заходів з даної проблематики: виставка науково-методичних видань, навчально-практична конференція «Туберкульоз – зла риса сучасності». Метою цих заходів є підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо туберкульозу та зміна суспільної думки стосовно формування адекватного ставлення до діагнозу туберкульоз і людей, яких торкнувся туберкульоз.

У конференції взяли участь провідні медичні фахівці закладів охорони здоров’я Кременчуцької територіальної громади: Мороз Карина Володимирівна лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Кременчуцького районного відокремленого підрозділу ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»; Богуславська Тетяна Павлівнапедіатр-фтизіатр Комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради»; Куліш Наталя Григорівна –  клінічний психолог міського кабінету «Довіра» та здобувачка освіти відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» – Анастасія Гриценко. Організатор заходу: Холявицька Лариса Вікторівна, викладач терапії, завідувачка відділенням «Післядипломна освіта».




 







    

Зустріч з інспектором відділу зв’язків з громадськістю


01 лютого 2024 року долучились до зустрічі з інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції – Іванченко Євгенією.


Мета зустрічі – формування негативного ставлення до російської пропаганди та створення ефективної системи протидії дезінформації у закладах освіти.


Організатор заходу: ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВИЩОЇ ТА ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ».



Підвищення обізнаності про гендерно зумовлене насильство

13 грудня п.р. для здобувачів освіти других та третіх курсів спеціалізації «Сестринська справа» на базі 9 класів проведено інформаційну сесію на тему: «Підвищення обізнаності про гендерно зумовлене насильство» мобілізаторкою Благодійної організації «Світло надії» –  Світланою Воліною. Метою заходу є надання необхідної інформації, яка допоможе здобувачам освіти розуміти та уникати ризикованих ситуацій, а також виявляти та звертатися за допомогою у випадках порушення їхніх прав до Ресурсного центру для жінок і дівчат, який розпочав свою діяльність на території Кременчуцької громади. Ініціатива реалізується за підтримки UNICEF.




Ми – різні, але ми – рівні

 




 

У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня 2023 р. у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені цикл заходів тематичного спрямування: інформаційні години в академічних групах та заняття з елементами тренінгу з тем: «Профілактика жорстокості та насильства в студентському середовищі», «Шляхи ефективного вирішення конфліктів», «Ми – різні, але ми – рівні»; ігрофікований онлайн квест «Живи без ілюзій»; перегляд та обговорення відеороликів «Розірви коло»; виставка малюнків та плакатів «Стоп насильство»; просвіта батьків з теми «Як батькам запобігти ризиків домашнього насильства щодо дітей в період воєнного стану».


 

30 листопада та 01 грудня п.р. у рамках Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом та толерантного відношення до хворих на СНІД проведено цикл тематичних заходів «ВІЛ/СНІД: знання і розуміння»; тематична книжково-ілюстративна виставка та огляд літератури у бібліотеці коледжу.

 

07 грудня Дар'я Князькіна, соціальний педагог коледжу, відвідала показ кінострічки "Поруш тишу", який відбувся за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення та яка створена Фондом ООН у галузі народонаселення спільно із StarLight Doc за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID та Гуманітарного фонду для України (UHF).



                                             ВІЛ/СНІД: знання і розуміння



1 грудня світ відзначає день боротьби з ВІЛ/СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом відзначаєтьвся з 1988 року.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом – привернути увагу суспільства на цю проблему; підвищення глобальної обізнаності про епідемію, спричиненою поширенням ВІЛ-інфекції, а також вшанування пам’яті постраждалих від цього захворювання.
У цей день в усьому світі за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі акції та діагностичні заходи, символом яких з 1991 року є Червона стрічка, вигадана художником Франком Муром.

 З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби зі ВІЛ/СНІДом у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведено цикл заходів відповідного тематичного спрямування. Для учасників освітнього процесу представлена виставка методичних матеріалів у фойє коледжу і тематична книжково-ілюстративні виставки та огляд літератури у бібліотеці коледжу.
Проведена конференція «Зупинимо ВІЛ/СНІД разом!» за участю Світлани Бутенко, соціального працівника благодійної організації «Світло надії» і Наталі Куліш, психолога кабінету «Довіра»; здобувачів освіти І-ІV курсів, слухачів відділення «Післядипломна освіта», членів університету «Вчись бути здоровим!». На заході розглянули питання про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи поширення, заходи профілактики щодо запобігання інфекції; проаналізовано шляхи вдосконалення інституційного забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу в Україні. Після конференції учасникам освітнього процесу було запропоновано пройти експрес-тестування на ВІЛ, гепатити В,С (у маніпуляційному кабінеті коледжу)Організатор циклу заходів: Лариса Холявицька
, викладач терапії, завідувачка відділенням «Післядипломна освіта».


                                Профілактична освіта молоді щодо                                              збереження та зміцнення репродуктивного здоровя


Проблема збереження репродуктивного здоров'я за своєю значущістю, масштабністю, перспективністю, стратегічним характером на сьогодні є однією з найбільш актуальних.

Найбільше навантаження на репродуктивне здоров'я припадає на дітей підліткового віку та молодь. Саме в цей період відбувається активний розвиток репродуктивної сфери та формуються основи репродуктивної поведінки. Низький рівень морально-етичних засад і санітарно-гігієнічних знань молоді сприяє розвитку неадекватного ставлення до свого здоров'я, низького рівня репродуктивної поведінки та порушення репродуктивного здоров'я в цілому.
У Кременчуцькому МФК імені В.І. Литвиненка 17 та 24 листопада п.р. проведені цикл тематичних бесід для здобувачів освіти перших курсів.



Мета:
поглиблювати знання студентів про репродуктивне здоров’я, попередити про негативні наслідки ранніх статевих стосунків, формувати поняття про чинники ризику.
Бесіди зі студентами провели: практичний психолог коледжу – Ірина Подтикан та лікар акушер-гінеколог закладу охорони здоровя «Кременчуцький перинатальний центр» – Тетяна Битько.
Проводячи профілактичну роботу фахівці акцентували увагу на фізіології репродуктивної системи, особистій гігієні, інфекціях, що передаються статевим шляхом, адекватній контрацептивній поведінці з наданням інформації про клініки, дружні до молоді, соціальні центри, у яких можна отримати анонімну, безкоштовну, кваліфіковану допомогу медичного, психологічного, соціального та юридичного характеру.




Раціональне харчування – важливий компонент

здорового способу життя


Учені встановили, що стан здоров'я людини залежить від багатьох чинників. Але найбільший вплив на стан здоров'я людини справляє її спосіб життя, важливим компонентом якого є харчування.
В Україні проблема йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) упродовж останніх років значно загострилася. У всіх обстежених на сьогодні регіонах країни встановлений дефіцит йоду в харчуванні.
07 листопада 2023 р. на базі навчальних кімнат Кременчуцької міської лікарні імені О.Т. Богаєвського відбулось планове засідання Університету «Вчись бути здоровим» з теми: «ЙДЗ: сучасний стан проблеми та невирішені питання корекції» за участю здобувачів освіти групи 4-Б (9 кл.) відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа». Організатор: Інна Чечель, викладач терапії, куратор Університету.
Розглянули питання щодо потреб організму в йоді, наслідків від нестачі цього мікроелемента для здоров’я та профілактики йододефіциту. Акцентовано увагу слухачів на щоденному харчовому раціоні та рекомендовано вживати продукти для профілактики дефіциту йоду і селену, а саме: білу рибу (минтай, тріску, хек); морепродукти (мідії, кальмари, креветки); морську капусту; овочі (буряк, томати, спаржу, шпинат, редиску, баклажани); фрукти (банани, апельсини, хурму, дині, лимони, ананаси); яйця; молоко; яловичину; волоські горіхи, зернові.




Харчуйтесь правильно та будьте здорові!



Статеве виховання підлітків – запорука збереження репродуктивної функції


6 та 7 червня 2023 року на базі груп перших курсів відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» в коледжі відбулась міждисциплінарна конференція «Формування статевої культури. Реалізація аспектів батьківської педагогіки у формуванні статевої культури здобувачів освіти». У конференції взяли участь практичний психолог коледжу – Ірина Подтикан, викладачі акушерсько-гінекологічного циклу: Віолетта Мисік, Сергій Лиходій, юрисконсульт коледжу – Наталія Попадюк та студенти старших курсів – члени психологічного гуртка «Віч-на-віч».





Дихайте вільно та будьте здорові!

1 червня 2023 року в коледжі проведена міждисциплінарна лекція-дискусія «Дихайте вільно та будьте здорові!» серед студентів других курсів відділень за спеціалізацією «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» в рамках Всесвітнього дня без тютюну. Захід підготували куратори груп: Марина Гіндіна, викладач фармакології та медичної рецептури, Дар’я Якимець, викладач репродуктивного здоров’я.





 

ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНИХ СТОСУНКІВ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ



 

08 березня 2023 року для здобувачів освіти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка та батьків студентів проведені онлайн конференції  з питань запобігання поширення агресивної субкультури серед підлітків.  
Мета заходів – застерегти студентів від необдуманих вчинків, попередити конфлікти та формувати толерантні стосунки серед представників різних субкультур сучасної молоді.
На конференції для здобувачів освіти виступила Євгенія Кривошапко, інспектор відділу зв’язків з громадськістю БПП в м. Кременчук. Доповідач  акцентувала увагу слухачів на культурі взаємостосунків серед молоді, методам ненасильницького спілкування та необхідності закладу освіти систематично приділяти увагу національно-патріотичному вихованню.
 

На онлайн конференції для батьків здобувачів освіти виступила юрисконсульт коледжу – Наталія Попадюк. Доповідач порадила батькам постійно підтримувати взаємодію з їхніми дітьми, зокрема:
· рекомендувала батькам звертати увагу на контент, який «споживає» дитина, й знати її інтереси;
· разом з дитиною пройти базовий курс кібербезпеки й обговорити його;
· слідкувати, чи нема у дитини різких перепадів настрою;
· проводити більше часу з дітьми та вибудовувати довірливі стосунки;
· звертати увагу на поведінку дітей, коло спілкування та способи проведення дозвілля.

 

 

 

ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЯ НЕГАТИВНИХ СУБКУЛЬТУР

07 березня 2023 року педагогічні працівники Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка відвідали Всеукраїнську онлайн нараду з питань запобігання поширення агресивної субкультури серед підлітків під головуванням заступниці  Міністра освіти і наукиВіри Рогової.

 


Мета зустрічі – застерегти дітей від необдуманих вчинків, для подолання конфліктів та формування толерантних стосунків серед представників різних субкультур сучасної молоді.
На нараді акцентували увагу слухачів на тому, щоб навчити дітей безпечної поведінки у виховній системі, закладу освіти необхідно систематично надавати увагу національно-патріотичному вихованню, культурі взаємостосунків молоді, методам ненасильницького спілкування тощо.
Доповідачі онлайн наради порадили педагогам постійно підтримувати взаємодію з батьками, зокрема:
· рекомендувати батькам звертати увагу на контент, який «споживає» дитина, й знати її інтереси;
· разом з дитиною пройти базовий курс кібербезпеки й обговорити його; слідкувати, чи нема у дитини різких перепадів настрою;
· проводити більше часу з дітьми та вибудовувати довірливі стосунки;
· звертати увагу на поведінку дітей, коло спілкування та способи проведення дозвілля.

 

Батькам, у яких складна комунікація з підлітками, варто звернутись до практичного психолога закладу освіти, або, наприклад, до фахівців проєкту Міністерства освіти і науки України та UNICEF «Поруч», де можна отримати безкоштовну допомогу з метою формування нових життєвих цінностей, розвитку вольових якостей, поліпшення взаємин дитини з батьками та ровесниками тощо.

 
 

СУЧАСНИЙ СВІТ ТА ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ


20 березня 2023 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведена студентська науково-практична конференція «Сучасний світ та інфекційні хвороби» до Міжнародного дня боротьби з туберкульозом на базі академічних груп: 2-А (11) відділення за спеціалізацією «Лікувальна справа» і 2-А (11) відділення за спеціалізацією «Сестринська справа». Організатори онлайн заходу: Гіндіна М. С., викладач фармакології та медичної рецептури; Чумак О. С., викладач інфектології.

 

Мета конференції: висвітлити актуальність проблеми захворювання на туберкульоз у сучасному світі та довести інформацію до студентської молоді; акцентувати увагу на ролі медичного працівника, зокрема, молодшого медичного спеціаліста, фахового молодшого бакалавра щодо аспектів діагностики, лікування, профілактики захворювання.
Під час заходу були наведені статистичні дані щодо розповсюдженості хвороби у світі, в Україні, в Полтавській області, відомості за 2022 порівняно із даними 2021 років. Доречно наводились крилаті латинські вислови.

 

 

 

КІНОПОКАЗ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ СТРІЧКИ «МОВА»


17 березня 2023 року на базі  Кременчуцького  медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка модератор кіноклубу DocudayUA при ГО «ПроКачайСебе» Ольга Маслова провела кінопоказ документальної стрічки «Мова» з фільмотеки DocudayUA.
Документальний фільм «Мова» режисера Сергія Лисенка розповідає історії волонтерів, які починаючи з 2014 року організовують безкоштовні курси української мови для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з українськими письменниками.
Після демонстрації фільму учасники заходу ділились враженнями від перегляду фільму. Разом з експертом – начальником відділення зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в м. Кременчук капітаном поліції Євгенією Кривошапкою обговорювали вплив української мови на формування правосвідомості українців. У процесі дискусії студенти ділились інформацією про своїх улюблених сучасних українських поетів, письменників, митців та музичні гурти.

 

 

ТРЕНІНГ «ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА»

 

10 січня 2023 року психологинею Головного управління ДСНС України у Полтавській області Тетяною Ватульовою проведено тренінг для
35 викладачів Кременчуцького медичного фахового коледжу
імені В.І. Литвиненка.
Мета тренінгу «Перша психологічна допомога» – розвинути навички першої психологічної допомоги та самодопомоги, комунікаційні навички,  визначити адекватні дії у кризових ситуаціях, ознайомити з міжнародним досвідом та досвідом рятувальників Полтавщини. Тренінг відбувся за матеріалами «Методичного посібника для орієнтації працівників на місцях» Всесвітньої організації охорони здоров’я.


У рамках тренінгу були відпрацьовані наступні питання: визначення  основ першої психологічної допомоги, застосування принципів першої психологічної допомоги, навички турботи про себе та команду. Учасники зацікавлено сприймали інформацію, брали активну участь у дискусіях та відпрацьовували принципи першої психологічної допомоги: «Підготуйтесь- дивіться-слухайте-об’єднуйте».
У підсумках завершення тренінгу надано позитивні оцінки проведеному навчанню та підтверджена важливість подальшої співпраці зі Службою порятунку щодо подальшого навчання студентів коледжу. Організатор тренінгу: Ірина Подтикан, практичний психолог коледжу.

 

 

НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї: ЗНАТИ, ЩОБ УНИКНУТИ І ДОПОМОГТИ



У рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства», 09 грудня 2022 року представники Кременчуцького медичного фахового коледж імені В.І. Литвиненка відвідали  спільний семінар «Насильство в сім’ї: знати, щоб уникнути і допомогти», який був організований фахівцями  Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського спеціальності 263 Цивільна безпека у тісній співпраці з провідними фахівцями Національної поліції, ДСНС, адвокатами, правниками та психологами університету, а також лідером сучасної молоді, відомим музикантом PROBASS.


Семінар проходив у дружній атмосфері співпраці. Фахові психологи, в рамках заходу, провели практичні заняття зі студентами та гостями університету.
Наприкінці семінару спікерам заходу вручені УРОЧИСТІ ПОДЯКИ, а всі запрошені учасники отримали СЕРТИФІКАТИ та позитивні враження, і звісно, яскраві фото, і багато позитиву!

 


16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА



 

У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка з 25 листопада по 10 грудня 2022 року серед здобувачів освіти проведені онлайн інформаційно-просвітницькі заходи в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства»: години психолога з тем: «Формування почуття емпатії та навичок етики та деонтології у студентів-медиків до пацієнтів, хворих на ВІЛ/СНІД», «Профілактика жорстокості та насильства в студентському середовищі», «Толерантне спілкування – запорука людяності» (Князькіна Д.В., соціальний педагог, Подтикан І.В., практичний психолог, куратори груп); інформаційні години в академічних групах у співпраці з Кременчуцьким місцевим центром з надання БВПД «Насильство в сім'ї: запобігти, зупинити, допомогти», «Булінг – виклики та протидія» (Князькіна Д.В., соціальний педагог, куратори груп); перегляд та обговорення відеоматеріалів «Ризики сьогодення: торгівля людьми», «Що треба знати про ВІЛ/СНІД», «Не смійся з мене» (працівники психологічної служби коледжу, куратори груп).

 

 

КУРАТОРСТВО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ВИКЛИКИ, ІНСТРУМЕНТИ ТА МОЖЛИВОСТІ


 

30                  листопада 2022 р. для кураторів академічних груп відбувся семінар «Кураторство в умовах воєнного стану: виклики, інструменти та можливості». На засіданні розглянули питання: 
       безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки;
    особливості роботи з батьками під час дистанційного навчання (із досвіду роботи;
   особливості соціально-педагогічного забезпечення учасників освітнього процесу в умовах війни;
     діяльність практичного психолога в умовах воєнного стану;
        –   самодопомога і техніки відновлення для учасників освітнього процесу.
Із вступним словом до кураторів груп звернулась директор коледжу – Світлана Малик. З доповідями на семінарі виступили: Дрогобецька Н.Г., завідувач відділенням, викладач дисципліни «Безпека життєдіяльності»;
Князькіна Д.В., соціальний педагог; Подтикан І.В., практичний психолог і куратори груп: Мельченко О.В., Якимець Д.О., Крикунова Н.М. Заступник директора з виховної роботи – Людмила Копичко підвела підсумок засідання і подякувала доповідачам за змістовні та ґрунтовні виступи, а учасникам семінару за плідну роботу.

 

 

 

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ 



 08  та 09 листопада 2022 року в Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені засідання психолого-педагогічних консиліумів з метою визначення оптимальних умов, форм і методів навчання студентів перших курсів, соціалізації та їх адаптації; надання медичних рекомендацій викладачам фізичного виховання щодо організації роботи зі студентами, які перебувають на диспансерному обліку; організації психолого-педагогічного забезпечення здобувачів освіти. Учасники консиліуму: працівники психологічної служби коледжу, адміністрація, викладачі-предметники, куратори груп. При роботі психолого-педагогічних консиліумів були враховані основні принципи діяльності ППК: повага до особистості та опора на позитивні якості студента; конфіденційність та дотримання етичних принципів учасниками ППК.

 

 

 

 

 

                                 Стабілізація епідемічної ситуації з керованих інфекцій

 

У Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І. Литвиненка проведені цикл інформаційно-просвітницьких заходів щодо виконання завдань, передбачених планом заходів відповідно до реалізації Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб.
Викладачі інфектології: Шебітченко О.С. і Чумак О.С. провели роз’яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу з питань небезпеки переривання імунізації проти кору, дифтерії, поліомієліту та запобігання важкому перебігу хвороб шляхом проведення імунопрофілактики. 

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ



Щороку Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І. Литвиненка долучається до акції, в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, яка проходить з 16 по 20 вересня. Мета акції – спрямованння уваги на захист прав дитини та попередження жорстокості та насильства серед підлітків і молоді.
Протягом тижня в коледжі були проведені інформаційно-просвітницькі заходи в академічних групах з теми “Булінг – виклики та протидія”, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про булінг та відповідальність за вчинення булінгу (цькування). Студенти отримали інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту.

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар